The Host / Hostitel By Stephenie Meyer I

17. ledna 2010 v 14:48 | TeSSiiii |  Stephenie Meyer

Tato kniha je pátou knihou spisovatelky Stephanie Meyerové. Ta se narodila 24. 12. 1973 v USA. Je autorkou ságy Stmívání. (Stmívání, Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk.) Je to čtyřdílný román o lásce mezi upírem a člověkem. Tyto knihy začala psát na základě svého snu. První díl vyšel v roce 2005 a už tehdy se stal celosvětovým bestsellerem. Opravdový úspěch však sklidil až po natočení stejnojmenného filmu. Na žádost fanoušků poté napsala další tři díly jako pokračování. V listopadu 2009 přišel do kin druhý díl Nový měsíc. Díky tomu se Stephanie zařadila mezi nejznámější autory současnosti.V květnu 2008 vydala další knihu s názvem Hostitel. K nám dorazila v roce 2009. Je to sci-fi román dlouhý 617 stran. V USA ho vydalo nakladatelství Little Brown a u nás Tatran. Knihu do češtiny přeložila Petra Klůfová. V dnešní době probíhá natáčení tohoto příběhu. Děj se odehrává v USA ve státě Arizona.Na planetě Zemi přistanou nepřátelé a odchytávají lidi, aby se mohli

uhnízdit v jejich těle a pokračovat v normálním životě.
Melanie je jedna z posledních zbylých lidí. Jednu dobu se jí sice dařilo prchat, ale nakonec ji vetřelecké "duše" dopadly a vložily do ní Poutnici. Ta měla dále pokračovat v životě. Melanie sice už neovládá svoje tělo, ale nechce se vzdát vlády nad svou myslí. A i přesto, že se tomu Poutnice brání ukazuje ji její vzpomínky na milovaného Jareda a bratra, kteří stále někde zůstávají nepolapeni. Poutnice podlehne touze po nich a vydá se po stopách minulosti. Když skoro umírá v poušti, nalezne ji skupina lidí pod velením Jeba. Ti ji odvedou do své skrýše. Tam, i přes nenávist většiny obyvatel, žije "normální" život. Ve skrýši také nalezne Jareda a svého bratra, ale nejen je. Potká také Iana, do kterého se Poutnice zamiluje. Melanie, ale Iana naprosto odmítá a dále chce svého Jareda. Zdejší obyvatelé, si nakonec Poutnici velmi oblíbí a pojmenují ji Wanda. Ta jim vypráví její zážitky z ostatních navštívených planet a pomáhá jim se sháněním zásob jídla a léků. Nakonec lidem vysvětlí, jak duši oddělit od těla a sama se hodlá Melaniina těla vzdát a odletět na jinou planetu. To ovšem Ian ani Melanie nechtějí dopustit a tak Wandě najdou jiné hostitelské tělo. Kniha končí setkáním s dalšími lidmi.
Příběh začíná vyprávět doktor (Hluboký brod), který se chystá vložit Poutnici do Melanie. Poté jakmile poutnice otevře oči, pokračuje ve vyprávění ona. V knize se objevuje přímá řeč, ale také Wandiny myšlenky a pocity. Zajímavé jsou také Melaniiny vzpomínky a rozhovory mezi Wandou a Melanii, které ostatní lidé neslyší. Celé je to psané obecnou češtinou.
Kniha se mi velmi líbila. Jakmile jsem ji začala číst, nemohla jsem se od ní odtrhnout. I když možná přijde zajímavější spíše dívkám než chlapcům. Objevuje se tam hodně lásky a vyjadřování citů. V jedné zápletce je hodně podobná Novému měsíci, kde Bella miluje Jacoba i Edwarda. Zatímco v Hostiteli Melanie miluje Jareda a Wanda Iana. Stephanie to vyřešila přesně tak jak jsem od začátku knihy doufala. Oddělila Melanii od Wandy.

http://monterka-twilight.blog.cz/1001/referat-hostitel#komentare
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.